London-firma ansetter sin første kvinnelige leder

Det britiske advokatfirmaet Slaughter and May gjør endringer i ledelsesstrukturen. For første gang oppretter de en stilling som managing partner, og de skal også hente inn en driftsdirektør.
Deborah Finkler blir fra 1. mai 2022 managing partner i Slaughter and May. | Foto: Slaughter and May
Deborah Finkler blir fra 1. mai 2022 managing partner i Slaughter and May. | Foto: Slaughter and May
Steffen Moses og Stian Olsen

Advokatfirmaet Slaughter and May, som er et av de såkalte magic circle-firmaer i London, ansetter for første gang en kvinnelig leder.

Deborah Finkler blir også selskapets første managing partner. Hun starter i jobben 1. mai 2022, skriver Slaughter and May på sine hjemmesider.

I dag ledes firmaet av David Wittmann, som har tittelen Practice Partner, og Paul Stacey, som har tittelen Executive Partner.

Wittmann og Stacey går begge av med pensjon, og Slaughter og May benytter derfor anledningen til å slå sammen de to stillingene til en rolle som managing partner, som også skal suppleres med en driftsdirektør.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til AdvokatWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også