Deloitte skal levere internrevisjon for Stortinget: – Fordel at internrevisjonen tilhører et større fagmiljø

Etter at Harberg-utvalget oppfordret Stortingets administrasjon til å etablere internrevisjon, har administrasjonen valgt ut Deloitte som leverandør.
Stortinget skal bruke Deloitte som internrevisjon. | Foto: Ørn E. Borgen / NTB
Stortinget skal bruke Deloitte som internrevisjon. | Foto: Ørn E. Borgen / NTB
NTB

– For å få utført denne jobben på en best mulig måte, er det en fordel at internrevisjonen tilhører et større fagmiljø. Vi har derfor sett det som mest formålstjenlig å benytte en ekstern leverandør når dette nå etableres som en ny revisjonsform, sier Stortingets direktør Marianne Andreassen i en tekst som er lagt ut på Stortingets intranett.

Blant annet ønsker administrasjonen å få til internrevisjon på virksomhetsstyring, økonomiforvaltning, bygg og eiendom, IT og sikkerhet.

I tillegg blir Stortinget revidert årlig av Riksrevisjonen.

Harberg-utvalget skulle utrede Stortingets kontrollfunksjon og leverte sin rapport 1. februar 2021.

Stortinget skal inngå to rammeavtaler: – Fastprisoppdrag vil også kunne bli aktuelt 

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også