Advokatfullmektig har fått lederjobb
Solvik er ansatt som ny avdelingsleder for enheten familie og forebygging i Ørland kommune, skriver avisen Fosna-Folket.
Hun ble uteksaminert fra Universitetet i Oslo i 2016 og har siden 2020 jobbet som fullmektig hos Advokatfirmaet Yrjar på Brekstad.
– Da jeg tok juristutdanningen spesialiserte jeg meg innenfor helserett. Etter å ha jobbet som advokatfullmektig, var det nå greit å komme tilbake til helse og spesialiseringen min. Denne avdelingen dekker mye, alt fra barn, familier og ungdom, i tillegg til voksne og ROP-pasienter (rus og psykiatri). Det er et stort spekter, sier den ferske lederen for familie og forebygging til Fosna-Folket.
Tidligere har Solvik jobbet som jurist i Trondheim kommune.
Enheten hun nå skal lede, består av 15 ansatte fordelt på tre team.
De første ukene i ny jobb gikk hun i hælene på kvinnen hun etterfølger, Sigrun Klausen, for å bli kjent med sin nye jobb.
Klausen gikk av med pensjon 1. august.