Henrik A. Christensen gir seg som managing partner i Ro Sommernes – Erik Sandtrø overtar

Erik Sandtrø er ny managing partner i Ro Sommernes. 
COMEBACK: Erik Sandtrø blir igjen managing partner i Ro Sommernes. | Foto: Ro Sommernes
COMEBACK: Erik Sandtrø blir igjen managing partner i Ro Sommernes. | Foto: Ro Sommernes

Sandtrø var også managing partner i Ro Sommernes fra 2012 til og med 2019.

– Jeg er glad for nok en gang å ta på meg rollen som managing partner hos Ro Sommernes, skriver han på LinkedIn.

Han erstatter Henrik A. Christensen, som tiltrådte som managing partner 1. januar 2020. I sin LinkedIn-post takker Sandtrø Christensen for sin innsats som MP de siste årene.

Sandtrø har vært i Ro Sommernes siden 1999 da han ble ansatt som advokatfullmektig. Han gikk inn i partnerskapet i 2008.

Sandtrø arbeider med generell forretningsjuridisk rådgivning, herunder konkurs og restrukturering, M&A, selskapsrett og fast eiendom, skriver Ro Sommernes på sine nettsider.

I særdeleshet har han spesialkompetanse på hotellrelaterte spørsmål, så som leiekontrakter og transaksjoner. Sandtrø har oppdrag som bostyrer for norske domstoler, legges det til.

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også