KPMG ble saksøkt - nå mottar de flere millioner kroner

Det er avisen Nationen som omtaler saken.
Gartnerhallen gikk til sak mot sitt tidligere revisjonsselskap KPMG i 2018. Året før ble det oppdaget at to personer, inkludert en tidligere regnskapssjef hos Gartnerhallen, hadde underslått drøyt 49 millioner kroner over en tiårs-periode. Begge personene fikk lange fengselsstraffer.
Gartnerhallen mente KPMG hadde brutt god revisjonsskikk, og krevde 35 millioner kroner i erstatning for tapet de ble påført i forbindelse med underslaget. KPMG har bestridd at de handlet i strid med god revisjonsskikk, og la ansvaret på Gartnerhallens styre. Dette fordi styret har ansvar for internkontrollen.
KPMG ble frifunnet i både tingretten og lagmannsretten, og anken ble nektet fremmet i Høyesterett.
Nationen har gått gjennom dommene, og kommet fram til at Gartnerhallen må ut med rundt 7,5 millioner kroner i sakskostnader til KPMG.
Gartnerhallen var representert av Wiersholm i tingretten, men byttet til Wikborg Rein i lagmannsretten.
Sandberg Revisjon på flyttefot: – Her har vi rom for å vokse