En del av Watch Media

AdvokatWatchtorsdag2. februar 2023

  • Søk
  • Logg inn
  • Advokater
  • Inhouse
  • Legal tech
  • Domstoler
  • Søk
  • Logg inn
  • Siste
  • Søk
  • Logg inn
  • Advokater
  • Inhouse
  • Legal tech
  • Domstoler
  • Politikk
  • Karriere
  • Revisorer
24.11.2021kl. 12:07

Tre interne rykker opp og blir partnere i Thommessen: – Godt likte lagspillere med spisskompetanse innen sine områder

Ole Christoffer Ellingsen, Wenche Sædal og Lars Martin Sveen blir partnere i Thommessen fra nyttår. De blivende partnerne har lang fartstid i advokatfirmaet.
Ole Christoffer Ellingsen (t.v.), Wenche Sædal og Lars Martin Sveen blir partnere i Thommessen fra januar av, opplyser advokatfirmaet. | Foto: Thommessen
av ALEKSANDER LOSNEGÅRD

Det skriver advokatfirmaet på sine hjemmesider.

– Det er med stor glede at vi fra januar får tre ledende forretningsadvokater som nye partnere i Thommessen. De er alle godt likte lagspillere med spisskompetanse innen sine områder, sier firmaets managing partner, Sverre Tyrhaug, i en uttalelse.

Ellingsen er tilknyttet Thommessens kontor i Stavanger, Sædal har tilholdssted i Bergen, mens Sveen jobber ved hovedkontoret i Oslo.

Ellingsen startet i Thommessen i 2011, og har siden den gang vært tilknyttet firmaets avdeling for fornybar energi og infrastruktur. Han omtales som «helt sentral» for oppbyggingen av Thommessens kontor i Stavanger, hvor han blir firmaets femte partner.

Sædal kom til Thommessen i 2012. Hun er tilknyttet firmaets avdeling for EU/EØS- og konkurranserett. Den blivende partneren jobbet i Konkurransetilsynet i tre år før hun kom til advokatfirmaet.

Thommessen skriver at Sædal opp gjennom årene har «vært involvert i en rekke konkurranserettslige etterforskningssaker og større fusjoner/oppkjøp». Sædal er også en del av Thommessens faggruppe for bærekraft, og rådgir om bærekraftige leveranser.

Sveen har vært tilknyttet Thommessens avdeling for M&A og selskapsrett siden han begynte i advokatfirmaet for ni år siden.

Han har «bistått på et stort antall M&A- og kapitalmarkedstransaksjoner», skriver Thommessen, og viser til at Sveen har en sentral rolle i firmaets transaksjonsavdeling.

Sveen har også erfaring som internadvokat hos Aker Solutions, og har bistått med etableringen av Thommessens Stavanger-kontor.

Thommessen-partner inne på liste over Norges 100 mektigste kvinner: – En av de fremste forretningsadvokatene her til lands

Disse advokatfirmaene har flest kvinnelige partnere 

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

FORLATER INHOUSE-TILVÆRELSEN: Kjersti Lerkerød er ny partner i Arntzen de Besche. | Foto: Arntzen de Besche
Karriere

Juridisk direktør i Kruse Smith blir partner i Arntzen de Besche

Kjersti Lerkerød trer inn i partnerskapet til Arntzen de Besche.
  • Flere opprykk i Arntzen de Besche
  • Arbeidet Arntzen de Besche-partneren skal ta del i fremover kan gi ham og andre advokater mindre å gjøre
INNGÅR SAMARBEID: Maigon skal levere AI-løsninger til Thommessen. Her ved (f.v.) digitaliseringssjef i Thommessen, Trine Melsether, CTO i Maigon, Sergii Shcherbak og deleier i Maigon, Knut-Magnar Aanestad. | Foto: Thommessen
Legal tech

Thommessen signerer med Maigon: – Dette er et flott og unikt samarbeid innen legal tech i Skandinavia

FORSVARER: Advokat Christian Wiig i Wiig & Co i Trondheim er forsvarer for mannen i 20-årene. | Foto: Ned Alley/NTB
Advokater

Christian Wiig forsvarer bankansatt som er siktet for underslag av nesten 75 millioner kroner

BEVISET: Therese Lohne Boehlke med det synlige beviset på at hun nå har tillatelse til å føre saker for Høyesterett.
Advokater

Ness Lundin-partner har fått møterett for Høyesterett

TITTEL: I oktober i fjor møttes representanter fra Wikborg Rein og det britiske selskapet Forensic Risk Alliance i hovedstaden Chisinau i Moldova, for å jobbe med saken. | Foto: Moldovas regjering
Advokater

Wikborg Rein bistår Moldovas myndigheter – gransker gammel gjeld til Gazprom

For abonnenter

NY JOBB: Tina Comoe (Hjort), Tora Flaatten Skaug (Ræder), Oliver Andersen Vedvik (Sands) og Akar Hiwa (Lag). | Foto: Hjort/Ræder/Sands/Lag
Karriere

Oversikt: Disse og flere til fikk seg jobb som advokatfullmektig i januar del 2

For abonnenter

Les også

NY JOBB: Tina Comoe (Hjort), Tora Flaatten Skaug (Ræder), Oliver Andersen Vedvik (Sands) og Akar Hiwa (Lag). | Foto: Hjort/Ræder/Sands/Lag
Karriere

Oversikt: Disse og flere til fikk seg jobb som advokatfullmektig i januar del 2

Det ble ansatt advokatfullmektiger fra Tromsø i nord til Kristiansand i sør i januar.

For abonnenter

ERFAREN: Stine Dalenhag Snertingdalen oppnevnes regelmessig som bostyrer i konkursboer, ifølge Kvale.
Domstoler

Kvale-partner er oppnevnt som bostyrer for Flyr-konkursen

Det går frem av en kjennelse fra Oslo tingrett.

For abonnenter

TITTEL: I oktober i fjor møttes representanter fra Wikborg Rein og det britiske selskapet Forensic Risk Alliance i hovedstaden Chisinau i Moldova, for å jobbe med saken. | Foto: Moldovas regjering
Advokater

Wikborg Rein bistår Moldovas myndigheter – gransker gammel gjeld til Gazprom

Ifølge nyhetsbyrået Infotag er det usikkert om gassgiganten vil anerkjenne resultatet av granskningen på grunn av at Wikborg Rein tidligere bistod Naftogaz med å inndrive 2,9 milliarder dollar fra det russiske selskapet.

For abonnenter

Siste nyheter

  • Juridisk direktør i Kruse Smith blir partner i Arntzen de Besche – 12:33
  • Thommessen signerer med Maigon: – Dette er et flott og unikt samarbeid innen legal tech i Skandinavia – 11:38
  • Christian Wiig forsvarer bankansatt som er siktet for underslag av nesten 75 millioner kroner – 10:37
  • Ness Lundin-partner har fått møterett for Høyesterett – 09:00
  • Wikborg Rein bistår Moldovas myndigheter – gransker gammel gjeld til Gazprom – 08:26
  • Oversikt: Disse og flere til fikk seg jobb som advokatfullmektig i januar del 2 – 1. feb.
  • Fra Schjødt til Hjort – 1. feb.
  • Simonsen Vogt Wiig forlenger samarbeidsavtale med Rosenborg: – Nettverket er en viktig arena for oss – 1. feb.
  • Tine Granlund er ny partner i Codex Advokat Oslo – 1. feb.
  • Kvale-partner er oppnevnt som bostyrer for Flyr-konkursen – 1. feb.
Flere nyheter

Stillinger

  • Vi søker advokater i Stavanger

  • Advokat eller advokatfullmektig Hamar/Oslo

  • Vi vokser og søker 25 advokatfullmektiger/advokater

Stillinger

  • Vi søker advokater i Stavanger

  • Advokat eller advokatfullmektig Hamar/Oslo

  • Vi vokser og søker 25 advokatfullmektiger/advokater

Se flere stillinger

Kolofon

AdvokatWatch
Søk

Seksjoner

  • Advokater
  • Inhouse
  • Legal tech
  • Domstoler
  • Politikk
  • Karriere
  • Revisorer
  • Sitemap
  • RSS feeds

Redaktør

Stian Olsen

so@advokatwatch.no

Tel.: +47 45 00 81 15

Ansvarlig redaktør

Anders Heering

Utgiver

JP/Politikens Hus A/S

Annonseavdeling

annonse@watchmedia.no

Tel.: +47 21 01 40 49

Annonsering

Stillingsannonser

jobb@watchmedia.no

Tel.: +47 45 72 74 98

Stillinger

Abonnement

Prøv AdvokatWatch gratis eller få tilbud på et abonnement tilpasset deg eller din virksomhet.

advokatwatch@watchmedia.no

Tel.: +47 21 01 40 49

Les mer om abonnementet her

Adresse

AdvokatWatch

Stortorvet 10

0155 Oslo

Tel.: +47 21 01 40 41

Retningslinjer

  • Personvernerklæring

Copyright © AdvokatWatch — Alt materiale på denne siden er omfattet av gjeldende lov om opphavsrett

Microsoft er i gang med å fase ut Internet Explorer - derfor gjør vi det også.
Vi anbefaler en av de følgende nettleserne for en bedre opplevelse. Klikk på ett av ikonene for å laste ned ny nettleser.

Med vennlig hilsen,
AdvokatWatch

Google ChromeMozilla FirefoxMicrosoft Edge