Starter for seg selv etter 32 år i KPMG

Det forteller han til iTromsø.
Gunnar Alskog har jobbet i KPMG siden 1990, hvor han var med på å starte opp avdelingen i Tromsø. Tre år senere ble han partner i firmaet og avdelingsleder.
Etter 32 år i KPMG skal han nå starte for seg selv, og har etablert selskapet Alskog Consult.
– Fra 1. mars blir det helt slutt på kredit, debit og regnskap for mitt vedkommende. I det nye foretaket skal jeg i hovedsak drive med rådgivning, men også litt investeringsvirksomhet. Jeg har også som mål å ha en del styreverv, sier han til iTromsø.
Alskog forteller til avisen at han har blitt enig med revisjonsfirmaet om at han skal jobbe ut februar.
Videre forteller Alskog at han har planlagt nyetableringen i en treårsperiode.
Alskog var ferdigutdannet statsautorisert revisor i 1987, og året etter fikk han jobb i Tromsø Sparebank som banksjef innenfor finans. Han jobbet også i Sparebank 1 Nord-Norge før han gikk over til KPMG.
Tre revisjonsselskaper tildelt rammeavtale til 20 millioner kroner
Revisor blir økonomisjef: – Det er min tur til å bli revidert